16 září, 2018

Chata

Chatu nabízíme skautům i neskautům na víkendové akce i delší pobyty. Chata je v původním stavu a naším cílem je ji postupně vylepšovat. Současný stav chaty je zachycen na fotografiích níže.

Charakteristika

Chata má sklep, přízemí a podkroví. Uvnitř jsou čtyři obytné místnosti, kuchyň a jídelna. V chatě je elektřina a voda (teče jen ve sklepě a pouze studená). Spí se ve vlastních spacácích na postelích nebo karimatkách. Vedle chaty je dřevárka, ze které je možné brát dřevo na topení v kamnech. V jedné z horních místností a v dolní ložnici je elektrický přímotop, v kuchyni jsou kamna na tuhá paliva. Ostatní místnosti jsou nevytápěné. Na záchod se chodí do nedaleké kadibudky.

Nevadí nám, pokud spolu s vámi přijede na pobyt Váš domácí mazlíček, jen je potřeba po něm vše uklidit a myslet na to, že doma je tu lesní zvěř, která v okolí žije.

Před chatou je sice popelnice, ale prosíme ubytované, aby si odpad, který vyprodukují odvezli zpět do civilizace.

Kapacita

V chatě je 12 postelí, 5 samostatných matrací a případní další nocležníci si musí ustlat na karimatkách.

Sklep

Sklep je přístupný po schodech ze zádveří . Sklep tvoří dvě místnosti. Jedna slouží na uskladnění věcí (lyže, kola, …, při letních táborech se zde dají uchovávat potraviny). Druhá místnost je jedinou v chatě, ve které teče voda, je zde umyvadlo, výlevka a čerpadlo na vodu ze studny.

Zádveří

V zádveří je prostor na odložení bund. Vedou odtud dveře do jídelny, zvedací poklop do sklepa a dveře do obytných místností a kuchyně.

Kuchyň

V kuchyni se sice topí kamny na tuhá paliva, ale vaří se na elektrickém sporáku. Kuchyň je dále vybavena mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, lednicí s mrazákem. Z nádobí v kuchyni najdete: …  Vodu na mytí nádobí je nutné nosit v kanystrech ze sklepa.

Jídelna

V jídelně jsou dva stoly, židle a gauč s konferenčním stolkem. Z jídelny vede okno do dolní ložnice.

Dolní ložnice

V pokoji je šest postelí.

Pokoje v podkroví

V patře jsou tři průchozí místnosti, ve kterých je dohromady šest postelí. V prostředním pokoji je televize.

Okolí chaty

Před chatou je venkovní posezení. Za chatou udírna a pískoviště. Suché WC je nedaleko v lese. Dřevárka se nachází v přístavku u chaty.

Termíny a cena

Volné termíny a ceník za pronájem chaty najdete zde